Nesporný rozvod manželství

Právní postup při nesporném rozvodu

Advokátní kancelář Forma / cesta nesporného rozvodu
Me

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ A ROZVOD

AK - advokátní úschova

advokátní kancelář

FORMA A NÁLEŽITOSTI

Kdy lze postupovat touto cestou?

Manželé mohou využít tuto formu rozvodu, pokud jsou pro takový postup splněny zákonné podmínky: od uzavření sňatku uplynulo 12 měsíců, manželé spolu více jak 6 měsíců nežijí a na rozluce se dohodli, soud pro péči o nezletilé děti vydal rozhodnutí a je předložena písemná dohoda o vypořádání společného majetku.

Jak podat žalobu

Žalobu podáváte Vy nebo Váš právní zástupce k okresnímu soudu, v jehož obvodu měli manželé poslední společné bydliště. Podáte-li žádost k nesprávnému soudu, to jest takovému s nesprávnou místní příslušností, vysloví tento soud tzv. místní nepříslušnost a předá ji místně příslušnému. Tím však dojde k časovým průtahům a prodlevám minimálně v řádu týdnů. Proto je efektivnější využít služby zkušených právníků, kteří mají potřebné znalosti a zkušenosti nejen s procedurou, ale i místními a místně příslušnými soudy.

Vzory žaloby (žádosti) najdete na pravidelně aktualizovaných webových stránkách právní linky. S jejich upřesněním a kontrolou před podáním pomohou zkušení advokáti.

 

Komentáře   0


úschova

VZOR ŽALOBY

Vzory žaloby pro ženy /muže

Vzor žádosti / žaloby:

Pokud nemáte právní vzdělání a odpovídající zkušenosti a/nebo vyplňujete žádost / žalobu poprvé, doporučujeme nespoléhat na to, že se Vám ji podaří napsat tak, aby vše napoprvé probíhalo bezproblémově. Požádejte o konzultaci právníka, který má potřebnou odbornou praxi a ví, jak průběh jejího korektního podání tak i komunikaci s místními soudy urychlit nebo, alespoň, nezpozdit.

S vyhledáním a doporučením zkušeného odborníka v místě Vašeho bydliště Vám pomohou např. webové stránky www.pravniesa.cz, kde najdete zkušené právníky s místními zkušenostmi respektujícími městské, místní a krajské zvyklosti.

 

Komentáře  0

advokat

PRÁVNÍ POMOC

Právní pomoc s rozvodem - institut právní / advokátní úschovy - právníci a kanceláře


Články


Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat